В Україні беруть кредити на погашення боргів по комуналці
04.12.2017
Сфера готівкового кредитування в Україні істотно пожвавилася, як тільки прийшов час готуватися до новорічних свят. Банкіри повідомляють про збільшення середнього чека позики на 40% тільки за рік, але в листопаді-грудні клієнти ще більше цікавляться подібними банківськими продуктами. Середня сума кредиту налічує 20-40 тис. грн.
Чому попит зростає?
Статистикою і думкою про причини збільшення середнього чека і зростання попиту на позики поділилися банківські експерти.
Ольга Пархоменко, директор Альфа-Банку з роздрібного кредитування
Ольга Пархоменко пояснює подібне зростання попиту не тільки припливом нових клієнтів, але також прагненням банків зацікавити діючих споживачів активним впровадженням програм лояльності.
- Спеціальні умови доступні відповідальним клієнтам, наприклад, знижені процентні ставки і кредити на великі суми.
- Крос-продажі і послуга пролонгації старого кредитного портфеля.
- Оформлення нового кредиту на велику суму на більш вигідних умовах після успішного погашення боргу за старим кредитом.
Денис Раковський, директор ТАСкомбанку з продажу роздрібного бізнесу
Важливу роль зіграло збільшення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн. Денис Раковський звертає увагу на те, що потенційні клієнти тепер демонструють більш високий рівень доходу, отже, викликають більше довіри у банку і кредит їм дають охочіше.
Також не варто випускати з уваги ситуацію з так званим банкопадом, після якого залишилося зовсім трохи банківських установ, що видають кредит готівкою. Постійні клієнти банків, що закрилися, розосередилися по існуючим, близько 5 з них великі і до сих пір забезпечують населення мікрокредитами. Такий розподіл призвів до підвищення рівня прострочень, але показники зовсім незначні.
Марина Дутлова, директор Банку Кредит Дніпро з роздрібного бізнесу
Марина Дутлова повідомляє, що на частку неповернень припадає близько 5-15%, при цьому для банку істотних проблем така ситуація не приносить. Фінансові установи активно користуються послугами колекторів, перепродуючи їм проблемні кредитні портфелі. Колектори, в свою чергу, завжди благополучно повертають заборговані суми в судах повернення, при цьому нерухомість в основному залишається у позичальника, а ось автомобіль далеко не завжди.
Банки не здають позиції
Незважаючи на те, що попит на кредити зростає, і банківські структури впроваджують програми лояльності і докладають зусиль, щоб залучити клієнта, кожному, зацікавленому позичальникові гроші просто так ніхто не дає. Триває тенденція з допитливим вивченням портрета позичальника, хоча поблажки все-таки зустрічаються. Наприклад, банк може закрити очі на прострочення по кредиту в іншій фінансовій установі і видати позику, якщо сума проблемного кредиту невелика. Що стосується портрета позичальника, який з найбільшою часткою ймовірності може отримати схвалення за заявкою, найчастіше це сімейний громадянин у віці 30-55 років, який працює за наймом і проживає в селі чи населеному пункті з кількістю жителів до 50 тис. чоловік.
Подати заявку на кредит з поганою кредитною історією |
Банкіри повідомляють, що найбільш затребувані позики на покупку побутової техніки або автомобіля, ремонт квартири, погашення іпотеки або оплату комунальних послуг. До того ж, банки охоче видають позики для погашення кредитів, оформлених у конкурентного партнера. Державні банківські структури активно кредитують населення за цими напрямками, однак найбільш бажаними залишаються ті клієнти, які мають порожню кредитну історію, тобто ніколи не оформляли позику.