В обіг введено купюру номіналом в 1000 гривень
10.12.2019
Восени цього року (а точніше – 25 жовтня) Національний банк України офіційно випустив купюру, номіналом в 1000 гривень. Обличчям купюри став відомий у всьому світі український академік Вернадський. Володимир Вернадський зробив відкриття в більш ніж 10 галузях і по праву може вважатися провідним вітчизняним енциклопедистом.
На зворотному боці нової банкноти ви можете побачити Президію НАНУ. Саме її, а точніше – на той момент Всеукраїнську академію наук, і очолював Вернадський. Президентом ВАН він став ще в 1918 році.
Насправді необхідність в новій валюті виникла ще кілька років тому. Адже в останній раз купюра (номіналом 500 гривень) була представлена ще в далекому 2006 році. Станом на той момент середня зарплата на території країни становила близько 1000 гривень (тобто всього дві такі купюри).
Сьогодні середня зарплата в 9 разів більше в порівнянні з тим же 2006 роком. Таким чином тепер для отримання середньої заробітної плати по країні необхідно близько 8-9 банкнот найбільшого номіналу. При цьому випуску нової великої валюти так і не відбулося. Крім зростання зарплати помітно збільшився також обсяг грошей, що знаходиться в обороті в українців. Цей показник став більше в більш ніж 5 раз!
Введення нового номіналу має масу переваг. По-перше, це помітно спрощує інкасаторські роботи банкам. А по-друге, спрощує розрахунки готівкою.
Головним поштовхом появи нової банкноти послужив досвід зарубіжних банків. Головне їхнє правило говорить, що як тільки частина купюр найбільшого номіналу починає складати від 50% від усього наявного обсягу грошей, прийшов час вводити нову банкноту. Після проведення перерахунку було з'ясовано, що частка банкноти в 500 гривень на українському ринку становила 55%.
Національний банк України категорично заперечує чутки, нібито введення нової купюри пов'язано зі збільшенням кількості підробок. Співробітники заявили, що крім того, що гривня надійно захищена від підробки, кількість фальшивих банкнот за останній час не збільшилася.
Також були запущені чутки про те, нібито з появою нового номіналу ціни на товари і послуги різко піднімуться. У Нацбанку заявили, що в даному припущенні порушені причинно-наслідкові зв'язки. Вся справа в тому, що на практиці зазвичай відбувається зовсім навпаки – як тільки збільшуються ціни, з'являється необхідність в новій банкноті більшого номіналу.
До слова, це не єдина новина, що стосується фінансів. З появою нової банкноти одночасно з ужитку зникли раніше найдрібніші монети – 1, 2, 5 копійок. Їх використання вже давно стало незручним, а цінники в магазинах все більше округлюються до гривні, а не до копійки. При цьому частка дрібних монет в порівнянні з іншими просто величезна - на 5,7 мільярдів монет припадає понад 2,4 мільярда 1-копійчаних. Дана реформа вступила в силу ще з 1 жовтня.
Також НБУ припинив випускати нові 25-копійчані монети. Таким чином можна плавно вивести їх з обігу. За планом на 2022 рік у побуті в українців залишаться монети номіналом 10 і 50 копійок. Крім того, будуть введені нові монети номіналом 5 і 10 гривень. Це пов'язано в першу чергу з терміном дії купюр. Найдрібніші можуть прослужити не більше 3 років. У той час, як монети – близько 25 років. Що ж стосується купюр номіналом від 10 до 500 гривень, вони служать, як правило, 3-8 років.
При цьому, незважаючи на зміни на ринку фінансів, ви все так же можете отримати на руки потрібну вам суму, скориставшись послугами сервісу Money24. Ми пропонуємо вигідні умови і зручність при оформленні, а також виплаті мікрокредиту.