IBAN

З 5 серпня 2019 року НБУ впроваджує міжнародний стандарт відкриття рахунку IBAN

27.04.2019

Новини

НБУ продовжує поступально реформувати банківську діяльність. На початку весни Нацбанк оголосив, про перехід на міжнародні стандарти відкриття банківських рахунків. У зв'язку з цим, на минулому тижні фахівці головного регулятора надали банкірам інструкції, що розкривають порядок і особливості відкриття рахунку в новому форматі.

У Нацбанку надали новий механізм відкриття банківського рахунку IBAN і підготували пам'ятку для банківських фахівців. У наданому релізі повідомляється про побажання регулятора банкірам почати знайомити своїх клієнтів з цим документом. У документі значиться наступне:

  • Починаючи з 5 серпня 2019 року клієнтам банків доступна інформація про зміну чинних рахунків, відповідно до стандарту IBAN. Це дозволить своєчасно вносити необхідні зміни в порядок роботи, наприклад, повідомляти своїм контрагентам про зміну платіжних реквізитів. У той же час зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN не призводить до зміни положень договору (договору банківського рахунку / розрахунково-касового обслуговування / банківського вкладу тощо);
  • Також з 5 серпня по 31 жовтня доступне вільне використання даних «Код банку» і «Рахунок» при переказі грошових коштів через банківські канали. У документах на переказ коштів в реквізитах платника / одержувача можуть заповнювати як пару реквізитів (номер рахунку платника / одержувача та код банку платника / одержувача), так і номер рахунку платника / одержувача тільки за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника / одержувача за стандартом IBAN в реквізиті "Код банку платника / одержувача» вказувати нуль;
  • Починаючи з 1 листопада 2019 року в реквізити розрахункового документа «Рахунок» повинен бути вказаний номер рахунку платника / одержувача тільки відповідно до стандарту IBAN.

У той же час банкам встановлюються такі вимоги:

  • Починаючи з 5 серпня 2019 року за відкриття рахунків (поточних, вкладних, депозитних), рахунків умовного зберігання (ескроу) відповідно до вимог стандарту IBAN, банки повинні забезпечувати надання виписки по рахунку клієнта з дати відкриття рахунку і суми вхідного залишку за чинним рахунком до зміни рахунку за стандартом IBAN ( «історія рахунку») з наступним підтвердженням операцій на будь-яку дату після зміни чинного рахунку клієнта відповідно до стандарту IBAN; виконувати документи про арешт коштів / примусове списання / стягнення грошових коштів незалежно від номера рахунку, зазначеного в цих документах (діючий рахунок до зміни по стандарту IBAN / за стандартом IBAN)
  • Починаючи з 5 серпня 2019 і до кінця 31 жовтня 2019 банки зобов'язані приймати і обробляти рахунки на переказ грошових коштів або поповнення рахунку одержувача за наданими реквізитами в тому форматі, який вибрав клієнт-платник; також необхідно повідомляти контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів-суб'єктів господарювання за стандартом IBAN. Дані будуть передаватися до Пенсійного фонду України, органи соціально захисту населення, документи будуть надаватися в новому форматі IBAN.

Ще раз нагадаємо. Що згідно з постановою Національного банку України, починаючи з 5 серпня 2019 року банки повинні перейти на міжнародний стандарт відкриття рахунків - IBAN. Формат даного стандарту містить 29 літер та цифр. Банкам надається 6 місячний період для переходу на новий стандарт, вже з 1 листопада 2019 року, стандарт IBAN стає єдиним і обов'язковим до використання стандартом для відкриття рахунків, як в національній грошовій одиниці, так і іноземній валюті. Також IBAN буде застосовуватися при транскордонних переказах.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн