Популярні афери з кредитними картами

Популярні афери з кредитними картами

06.04.2017

Новини

В нашему житті ми вже звикли до таких понятть, як комп'ютер, мобільний телефон, бездротовий зв'язок та інше. При оплаті послуг і купівлі товарів в магазині тепер не обов'язково мати готівку. Зараз цілком реально розплатитися за допомогою пластикової картки - це зручно і практично. Немає потреби мати при собі гаманець. Банківська кредитна карта приймається всюди, і вже давно стала стандартним способом оплати.

У той самий час, коли кредитна карта стала широко використовуватися як засіб оплати, шахраї почали шукати можливості незаконно отримати кошти власника карти. І, як показує час, їх зусилля постійно збільшуються, а способи шахрайства стають все більш витонченими і хитрими. Щоб убезпечити себе від спроби шахраїв вкрасти гроші з вашої  картки, варто ознайомитися з найбільш популярними способами шахрайства з боку аферистів.

Найбільш часто використовуються такі способи шахрайства з банківськими картами

Доступ до смс банкінгу за допомогою заблокованої сім карти.

Зараз великого поширення набув так званий інтернет банкінг - свій власний онлайн аккаунт в банку, який дозволяє управляти своїми рахунками і кредитними картами з будь-якого місця. Шахраї намагаються отримати доступ до sim карти клієнта, адже ідентифікація власника аккаунта відбувається за допомогою смс повідомлення. Шахраї з'ясовують, номер сім карти, потім роблять кілька дзвінків на цей номер з декількох різних телефонів, з проханням передзвонити на поточний номер телефону. Потім, поповнюють ваш номер телефону на невелику суму грошей. Відразу після цього, шахрай звертається в сервісний центр стільникового оператора з проханням відновити нібито загублену сім карту. У стільникового оператора існує процедура перевірки власника сім-карти, але проблема в тому, що вона завжди однакова. Вас просять повідомити кілька останніх номерів, з яких здійснювалися дзвінки на загублену сімку, також можуть запитати, коли останній раз поповнювався рахунок на вказаний номер. Так як шахрай знає цю інформацію, співробітник стільникового оператора надає повністю робочий дублікат чужої сім карти. А подальше - це вже справа техніки. Доступ до банківського рахунку клієнта можна отримати в найкоротші терміни.

Зняття готівки в банкоматі без наявності кредитної картки.

Найчастіше, така схема шахрайства застосовується на сайтах оголошень. Власник банківської карти, надаючи послуги на будь-якому сайті передає дані (номер) своєї карти людині, яка зацікавилася вашою пропозицією. В подальшому аферист робить так: в банкоматі запускає операцію отримання готівки з рахунку, за номером банківської картки, але без її фізичного використання. Дана процедура передбачає підтвердження за допомогою смс пароля, який приходить на телефон власника карти. Аферист дзвонить власникові карти і просить повідомити отриманий смс код, мотивуючи власника карти тим, що для підтвердження процедури переведення грошей потрібно вказати даний код. Довірливий чоловік передає даний код шахраю, і той спокійно знімає гроші з рахунку власника карти.

Ви стали переможцем.

Таким способом найчастіше обманюють людей похилого віку, які довірливі за своєю натурою. Як правило, людина отримує повідомлення, неважливо, смс, дзвінок, поштове повідомлення та ін. Де говориться, що він став переможцем, і виграв, будь-якої приз. Для того, щоб оформити приз, людину просять перевести невелику (велику) суму грошей, наприклад, для пересилання призу поштою, або реєстрації призу де-небудь. Довірливі люди відразу потрапляють на такі хитрощі, їх не бентежить навіть той факт, що вони, не брали участь ні в яких лотереях, розіграшах та т. д. Як тільки здійснюється трансфер грошей, всі контакти зникають, і людина залишається ні з чим.

Купівля неіснуючого товару.

Такий вид обману використовують інтернет шахраї, пропонуючи купити товар на сайті інтернет магазину. Процес купівлі здійснюється за принципом передоплати. Обов'язково потрібно оплатити покупку, і тільки потім товар буде відправлений вам. Проблема в тому, що деякі недобросовісні громадяни, отримуючи гроші, відразу зникають з поля зору, зникають всі контактні дані, і часто, сам інтернет магазин.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн