Як правильно і раціонально погасити кредит
08.08.2017
Для кожної людини, яка взяла кредит, нормальним явищем є бажання погасити свій кредит вчасно або достроково, а також уникнути різних переплат або штрафів. Розглянемо докладно, на що потрібно звертати увагу при оформленні кредиту, щоб не виникло несподіваних неприємних моментів.
Важливі нюанси кредитування
Ключовим моментом і одним з найважливіших, при складанні кредитного договору, є графік внесення платежів, з точним зазначенням дати і суми платежу. Важливо не нехтувати даним графіком, і чітко дотримуватися його. Будь-яке прострочення, навіть на день, тягне за собою накладення штрафних санкцій, і, якщо не звернути увагу на появу додаткових платежів, до кінця терміну кредитування, може «накапати вличезна сума» Теж саме відноситься і до суми платежів, вказаних в графіку. При внесенні меншої суми, автоматично буде з'являтися заборгованість і, як наслідок, зростання штрафних санкцій.
Дуже важливим моментом, що безпосередньо впливає на успішність закриття кредиту з мінімальними втратами, є розуміння черговості погашення складових кредиту. З чого складається кредит, має бути зазначено в договорі, як і порядок нарахування та погашення відсотків. Ще кілька місяців тому, кредитні компанії практикували вигідну для себе схему погашення:
Порядок погашення кредиту
- Погашення пені та штрафу
- Погашення комісії
- Погашення відсотків по кредиту
- Погашення тіла кредиту.
Такий порядок садив на борговий гачок тисячі українців, які з яких-небудь причин не могли платити вчасно. Якщо у позичальника вистачало коштів на закриття тільки пені, штрафу і комісії, а не тіло кредиту невистачало, в такому випадку, наступний платіж не зменшувався, а залишався таким же. Нерідкі ситуації, коли людина брала позику на 1000 грн., а в підсумку переплачувала по 10000 - 20000 грн. На сьогоднішній день законодавчо заборонений порядок погашення кредиту, де тіло кредиту погашається в останню чергу.
При укладенні договору необхідно поцікавитися де і яким чином можна вносити платежі по кредиту. На даний момент практично всі банківські і небанківські кредитні компанії підтримують безліч способів оплати: через касу банку, електронними грошима, безготівковими платежами та ін. При внесенні платежу обов'язково потрібно звертати увагу на комісію, яку бере організація або сервіс, через який вноситься платіж. При неуважному підході до цієї справи, може статися недоплата, що спричинить за собою штрафні санкції.
Обов'язково зберігайте всі чеки, нерідко трапляються збої, в результаті яких втрачається інформація про ваших транзакціях. Збережений чек буде явним доказом вашої правди.
Також необхідно враховувати час зарахування платежу на рахунок кредитуючої компанії. Якщо ви оплатили черговий платіж в сторонньому банку в той день, коли це було необхідно зробити, а банк переводив гроші на вашу платежу кілька днів, то вам автоматично буде налічуватися, пеня за прострочення. Тому необхідно вносити платежі за 2-3 дня до крайнього терміну.
На заключному етапі, після внесення останнього платежу, необхідно отримати документальне свідчення, яке підтверджує, що ви нічого не винні кредитору, а сам кредит є закритим.