курс гривні

Що буде з гривнею в 2019 році

26.01.2019

Фінанси

Початок 2019 року почався традиційно, як і в попередні роки, в січні курс гривні коливався. Станом на 15 січня гривня на міжбанку девальвувала на 1,3% - до 28,03 гривень за долар. На думку фінансових аналітиків, об'єктивних причин падіння курсу гривні, зараз немає, ті коливання що відбуваються - це виключно результат дій валютних спекулянтів.

Згідно зі статистикою Нацбанку, в грудні 2018 роки українці більше купували валюту, ніж продавали. Це був третій за рахунком, в якому українці більше купували, ніж продавали. За 2018 рік українці продали банкам 1,48 мільярдів доларів. У той же час український бізнес другий квартал поспіль погіршує свої девальваційні очікування на наступні 12 місяців.

Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, який Нацбанк провів в IV кварталі 2018 року. Середнє значення обмінного курсу гривні до долара через 12 місяців підприємці прогнозують на рівні 29,99 грн. доларів, тоді як в третьому кварталі аналогічний річний прогноз становив 29,6 грн. доларів.

Ще одним фактором, що впливає на курс гривні є імпорт товарів. У 2018 році він перевищив експорт на 8,8 мільярда доларів.

За словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія традиційне коливання курсу буде слабшати і поступово знижуватися. За великим рахунком це пов'язано з небажанням бізнесу отримувати втрати.

Причини коливань

Глава НБУ Яків Смолій розповів, що однією з основний причин коливань є агросектор. Зазвичай аграрії продають продукцію відразу ж після збору врожаю - в серпні або вересні. Найостанніші великі продажі відбуваються в кінці року. І тільки ті компанії, які мають у своєму розпорядженні склади і сховищами, продають свою продукцію на початку весни. Через сезонність агробізнесу посилюються коливання курсу в той час, коли невеликі фермерські господарства продають урожай за готівкові гроші у валюті, а навесні міняють валюту на гривню, створюючи додаткову пропозицію на ринку.

Яків Смолій заявив, що в 2019 році можуть бути незначні коливання курсу гривні. За його словами, зовнішня кон'юнктура для українських товарів експортного потенціалу не залежить від експортерів, вона залежить від цін, які складаються на зовнішньому ринку, від цін на паливно-енергетичні ресурси, в першу чергу, від цін на нафту. "Для згладжування коливань ми сьогодні маємо достатньо запасів золотовалютних резервів, у нас є досвід інтервенцій для того, щоб не допустити різких коливань. Однак все залежатиме від ситуації на зовнішніх сировинних ринках "- сказав Яків Смолій.

Одночасно з процесом девальвації необхідно враховувати і стан міжнародних валютних фондів, які Україна збільшила в кінці 2018 року до рівня 20,8 млрд гривень. Це стало можливим завдяки укладенню договору співпраці з МВФ за програмою Stand by. У грудні отримали перший транш в розмірі 1,4 млрд доларів, який був повністю переведений на рахунки міжнародного резервного фонду України.

 Співпраця з МВФ дозволить стабілізувати макрофінансову ситуацію України всередині країни і на міжнародній арені. Співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та МВФ в часності дозволить забезпечити вирішення питання погашення зовнішнього держборгу, за яким в 2019 році необхідно буде сплатити величезні гроші.

В обмін на надання фінансової допомоги, Україна взяла на себе забов'язання проведення реальних реформ в банківській сфері, утримання рівня інфляції в закладеному рівні, пенсійній сфері, фіскальної службі, а також довести реформу антикорупційного суду.

Читайте також: Як отримати мікропозик онлайн на карту

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн